Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 05.10.2016 року діє новий Закон України «Про виконавче провадження», що регламентує порядок примусового виконання судових рішень та рішень інших органів
(посадових осіб)
24 жовтня 2016
У газеті «Голос України» опубліковано Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VІІІ (далі — Закон № 1404), що набере чинності одночасно із Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» від 02.06.2016 р. № 1403-VІІІ (через 3 місяці після дня опублікування — 05.07.2016 р.).
Мета закону – підвищення ефективності діяльності органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів та забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду, – примусового виконання рішень.
Новацією є запровадження інституту приватних виконавців як одного із перспективних напрямів розвитку виконавчого провадження, правовий статус та організація діяльності яких встановлюватиметься Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Документом визначено перелік рішень, що не можуть виконуватися приватними виконавцями (за якими боржником є держава, державні органи, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні та комунальні підприємства, установи, організації, юридичні особи, які фінансуються виключно за кошти державного або/та місцевого бюджетів, або частка держави в статутному капіталі яких перевищує 25%; за якими стягувачами є держава, державні органи; рішення, які передбачають вчинення дій щодо майна державної чи комунальної власності, рішення про вселення і виселення фізичних осіб та інші).
Серед інших змін — передбачено формування відкритого Єдиного реєстру боржників, що вестиметься з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників і запобігання відчуженню боржниками майна.
Окрім того:
До створення умов для безпосереднього доступу державних виконавців, приватних виконавців до державних баз даних і реєстрів, у т.ч. електронних, що містять інформацію про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, зокрема конфіденційну інформацію, органи виконавчої влади, що забезпечують ведення таких баз даних і реєстрів, подаватимуть відповідну інформацію на письмові запити державних виконавців, приватних виконавців, що надходять у зв’язку з виконавчим провадженням, у 3-денний строк із дня надходження запиту.
Виконавчі дії, здійснення яких розпочато до набрання чинності , завершуватимуться в порядку, що діяв раніше.