Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Представники судів Сумської області готові провести опитування відвідувачів суду
В Сумах відбувся тренінг-семінар на тему «Дослідження задоволеності відвідувачів суду окремими аспектами роботи суду за методологією КГЗ в рамках системи оцінювання роботи суду (СОРС)». Приймала участь у заході головний спеціаліст із забезпечення зв'язків із засобами масової інформації Охтирського міськрайонного суду Сумської області Кадацька Ольга Сергіївна.
Під час заходу присутні дізналися про те, як проходять періоди проекту «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням карток громадянського звітування (КГЗ) в Чернігівській та Сумській областях». Також обговорили методологію карток громадянського звітування і історію цього дослідження. Були зроблені акценти на плануванні роботи з проведення анкетування відвідувачів суду: присутні з’ясували організаційні питання збору даних та виконали огляд питань анкети. Окрему увагу приділили психологічним аспектам збору даних. Під час роботи в групах були сформульовані основні труднощі, з якими можна стикнутися під час проведення опитування. Разом учасники тренінгу шукали шляхи вирішення проблемних питань.
Проект «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ) в Чернігівській та Сумській областях» реалізовується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» у партнерстві з громадською організацією «Північна правозахисна група» (м. Суми). Для вивчення рівня довіри громадськості до судів у всіх 23 судах загальної, господарської та адміністративної юрисдикції Сумської області, інтерв’юери запропонують відвідувачам суду заповнити анонімну анкету із декількома блоками запитань. В ході реалізації проекту буде зібрана та проаналізована інформація за такими параметрами як доступність суду, зручність та комфортність перебування в суді, повнота та ясність інформації, прийнятність витрат, пов’язаних зі зверненням до суду, доступність правової допомоги у разі необхідності, дотримання термінів судового розгляду, сприйняття роботи працівників апарату суду, сприйняття роботи судді. В рамках дослідження буде опитано щонайменше 2000 респондентів. Очікується, що проведення подібного вивчення думки громадян, які є відвідувачами судів та користувачами судових послуг, сприятиме встановленню належної комунікації та взаємодії між судами та громадськістю, а також вдосконаленню роботи судів в цілому.
Проект «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ) в Чернігівській та Сумській областях» реалізує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини у партнерстві з громадською організацією «Північна правозахисна група» (м. Суми) за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».